Zwiedzanie Krakowa

Rynek krakowski z Kościołem Mariackim, Sukiennicami, licznymi kamienicami i swym niezwykłym klimatem stanowi chlubę całego Krakowa. Jest to miejsce, w którym nie sposób się nudzić. Od zwiedzania zabytków i muzeów, przez przejażdżki konnymi dorożkami bądź meleksami po imprezy w pobliskich klubach i pubach.

W 2005 roku Rynek Główny został uznany za najlepszy plac świata. W 2010 roku holenderski portal StedenTripper.com umieścił go na liście dziesięciu europejskich placów, które trzeba zobaczyć. W 2013 roku z kolei otrzymał tytuł najpiękniejszego placu świata od wydawnictwa Lonely Planet.

To właśnie w odległości 200m od Aparthotelu Dunajewski jest to niezwykłe miejsce, w którym bije serce magicznego Krakowa, a każdy znajdzie coś dla siebie. Pisząc o Krakowie grzechem byłoby skończyć na Rynku Głównym. W Krakowskiej stolicy kultury nie może zabraknąć Żydowskiej kultury i całej dzielnicy Kazimierz pełnej żydowskich restauracji i Synagog.

Kolejnym Magicznym miejscem w Krakowie jest oczywiscie Zamek Krolewski na Wawelu. Jest to jeden z najpeikniejszych polskich I nie tylko polskich zamkow. Znajduje sie na wzgorzu Wawelskim. Budowla jest niezniszczona , zachowana w nienagannym stanie. Zamek przetrwal wiele najazdow a takze Wojny Swiatowe. Nie zostal nigdy zniszczony gdyz jest to miejsce szczegolne i kazdy wladca chcial to miejsce miec dla siebie. Jest to jedno z 7 miejsc na Swiecie o wyjatkowo mocnej energii wewnetrznej, ktora wplywa na otoczenie. Ludzie z calej Polski przyjezdzaja na Wawel wierzac w lecznicze dzialanie wspomnianej sily.

Cos w tym napewno jest.